маснотии | Кафе пауза

Што може да се случи со вашето тело ако престанете да јадете мрснотии?

Целосно отстранување на мрснотиите може да влијае на вашето физичко и ментално здравје и може да ги саботира вашите напори да го постигнете телото од вашите соништа.

5 ризици од заболувања предизвикани од маснотиите во стомакот

Без оглед каде се појавуваат маснотии на вашето тело, тие секогаш предизвикуваат загриженост, особено кога се во форма на испакнатост на вашиот стомак.

Отстранете ги ефектите од прејадувањето: Овие 5 намирници ќе го исчистат организмот од мрснотии

За да ги отстраните ефектите од прејадувањето, потребно е да го збогатите менито со намирници што успешно ќе ги неутрализираат мастите во организмот.

Јапонските научници откриле нова, неверојатна намена на ова масло

Научниците од Универзитетот Кјото тврдат дека рибјото масло ги согорува маснотиите околу стомакот многу поефикасно од моментално достапните пилули кај луѓето што се во триесеттите и четириесеттите години.

5 легитимни причини да јадете повеќе маснотии

Во продолжение следуваат 5 причини зошто треба да го зголемите консумирањето на добрите маснотии.

5 извори на лажно слабеење кои можат да ве измамат дека сте изгубиле неколку килограми

Речиси сите коишто се соочуваат со некој килограм вишок, веќе почнуваат да разгледуваат различни диети со цел да се подготват за летните денови.

Со овој рецепт ќе се изборите и против најтврдоглавите масти

Празниците завршија, време е да ја вратите вашата телесна тежина во нормала...

5 заштитници на имунитетот за кои не се пишува доволно

Погледнете што сè може да влијае врз вашето здравје.

Справете се со мрсната кожа

Дури и познатите како Камерон Дијаз и Кети Пери се мачат со оваа појава. За среќа има многу начини како да го победите мрсниот отсјај и да добиете мат изглед кој го посакувате уште од тинејџерските години.
Датум: 30 авг 2014
, Автор:

Хит диета: Четири причини да ја прескокнете вечерата

Оваа диета е многу едноставна за спроведување и не бара посебни намирници или готвење на специјални јадења.

Топ 12 намирници за согорување на стомачните масти

Одредени намирници можат да ви бидат вистински сојузници за одржување и обликување на фигурата, особено кога станува збор за намалување на масните наслаги околу струкот и стомакот.
12