21 март 2018 | Кафе пауза

5 легитимни причини да јадете повеќе маснотии

Во продолжение следуваат 5 причини зошто треба да го зголемите консумирањето на добрите маснотии.

4-те хороскопски знаци што мислат дека се подобри од другите

Тие сметаат дека се подобри од другите и не се плашат да го покажат тоа!

Она што прво ќе го забележите на сликата ги открива вашите нарцисоидни карактерни особини

За да дознаете кои се вашите скриени нарцисоидни карактеристики, направете го следниов тест на личноста.

6 вежби за грб кои ќе направат да се чувствувате како да сте биле на масажа

Ако немате време за масажа но ви е потребна релаксација и повеќе енергија, овие вежби ќе ви помогнат во тоа.

Фотографии што ќе ви ја вратат вербата во човештвото

Следниве фотографии се вистински примери на искрена несебичност.

10 корисни трикови кои ќе ви помогнат да изгледате совршено во секоја прилика

Сите знаеме дека првиот впечаток е многу важен, па се обидуваме да изгледаме што е можно подобро...

Поучни приказни што ќе ви докажат дека секогаш треба да си помагаме едни на други

Не смееме да ги земаме здраво за готово работите што ги имаме во поголема мера од другите.

87-годишна баба користи Пејнт на неверојатен начин

Некои баби сакаат да поминуваат време во својата градина. Други пак сакаат да плетат. Но, 87-годишната Конча Гарсија Заера има навистина необично хоби.

7 загатки што можат да ви помогнат брзо да ги наоѓате изгубените работи

За да ги решите овие загатки ќе мора да барате изгубени работи, а тоа претставува одлична вежба за мозокот.

25 морничави искуства со парализа во сон

Неколку луѓе решиле да ги споделат своите приказни. Па, ако вечерва не планирате да спиете, прочитајте ги најморничавите искуства од ова нарушување.

Гламурозно куче што личи на Иванка Трамп!

Понекогаш и кучињата можат да ни заличат на некоја славна личност.

3 совети за пролетно чистење на умот

Ако не ја сакате зимата или ако изминативе месеци ви биле напорни, тогаш ова е совршен период да ги наполните вашите батерии и да почнете одново.
12