Гламурозно куче што личи на Иванка Трамп!

Гламурозно куче што личи на Иванка Трамп!

Дали познавате човек кој многу личи на некоја позната личност? Понекогаш луѓето не се единствените кои личат на други луѓе. Понекогаш и кучињата можат да ни заличат на некоја славна личност. Па така, луѓето почнаа да ја забележуваат сличноста помеѓу едно куче и Иванка Трамп!

Гламурозно куче што личи на Иванка Трамп!

Твитерџиката @WitchPuppy споделила фотографија од гламурозно куче за кое се пошегувала дека е инфлуенсер на Јутјуб. На луѓето не им требаше многу време за да ја забележат големата сличност помеѓу кучето и Трамп.

Гламурозно куче што личи на Иванка Трамп!

Гламурозно куче што личи на Иванка Трамп!

Кучето има коњско опавче, сладок црвен чокер и изгледа навистина впечатливо, така што секој би бил задоволен со оваа споредба. Некои луѓе мислат дека кучето личи на друга позната личност.

Гламурозно куче што личи на Иванка Трамп!

Што мислите вие? На кого личи ова прекрасно куче? На Иванка Трамп или на Парис Хилтон?

Доколку ви се допадна оваа споредба, погледнете ги и следниве животни кои неверојатно личат на славните личности.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар