30 август 2014 | Кафе пауза

Најкреативните ланчиња за врат

Мини саксии со цвеќе, ножички кои изгледаат како да го сечат остатокот од ланчето, коцка чоколадо, па дури и синџирче целосно направено од коса – ова се 22 креативни дизајни на овој вид накит.
Датум: 30 авг 2014
, Автор:

Колоритни цртежи од соништата ни ги покажуваат најголемите метрополи од нова перспектива

Започнувајќи од Сиетл, па сè до Амстердам, Вронска употребува водени бои, пастели, а понекогаш и кафе за да ги создаде овие креативни уметнички дела кои се инспирирани од нејзината љубов кон архитектурата и патувањето.

8 совети за одржување на возбудата во вашата врска

Бидејќи секоја врска е различна, трикот е да се најде она што најмногу ви одговара и на двајцата. Токму затоа погледнете ги наредниве неколку совети кои би можеле да ви помогнат при одржувањето на возбудата во вашата врска...

Чоколадни стапчиња од портокал

Дали знаете како да ја искористите кората од портокалот? Направете супер вкусни слатки од само две состојки!
Датум: 30 авг 2014
, Автор:

Справете се со мрсната кожа

Дури и познатите како Камерон Дијаз и Кети Пери се мачат со оваа појава. За среќа има многу начини како да го победите мрсниот отсјај и да добиете мат изглед кој го посакувате уште од тинејџерските години.
Датум: 30 авг 2014
, Автор: