Најкреативните ланчиња за врат

Најкреативните ланчиња за врат

Синџирчињата се најстарата форма на накит, тие се едноставни, убави и лежат на истакнато место на градите. Но, од некогашните синџирчиња составени од нанижани бисери и школки, работите се имаат многу променето. Модата и изработката на овој моден додаток има многу напреднато низ годините, па денес можеме да видиме навистина креативни изработки, кои не само што се убави, туку се и многу оригинални. Мини саксии со цвеќе, ножички кои изгледаат како да го сечат остатокот од ланчето, коцка чоколадо, па дури и синџирче целосно направено од коса – ова се 22 креативни дизајни на овој вид накит.

1-najkreativnite-lanchinja-za-vrat-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар