Ако имате вакви личности крај себе, тогаш сте меѓу најсреќните луѓе на оваа планета

Постојат луѓе чија животна мисија е да шират радост, спонтаност – каде и да се појават, тие се како сонцето на ведро пролетно небо.

Зошто сонуваме сексуални соништа? Оваа докторка ни го открива нивното психолошко значење

Без разлика дали сте сингл или во врска, сигурни сме дека досега сте сонувале најразлични секси сценарија.

За безвремен изглед: 5 совети од жените со стил

Добриот стил не е талент, тој се учи.

18 нешта кои би ги натерале сите анксиозни личности да кажат: „Да, тоа сум јас!“

Доколку и вие сте од оние кои секојдневно се борат со анксиозноста, тогаш сигурни сме дека ќе се пронајдете во следниве 18 ситуации...

Дипломирав, и сега што? 5 работи кои треба да ги запаметите доколку оваа помисла ве ужаснува

Во вас владеат измешани емоции на возбуда, страв, неизвесност и збунетост. Тешко е да останете прибрани, но земете воздух и обидете се максимално да ги искористите последните денови од вашиот студентски живот.

Неверојатни деликатни марами изработени како крилја од пеперутки

Марами кои пренесуваат чувство на бајковита магија која ги оживува фантазиите.

Астрологијата открива: 5-те пораки кои ѕвездите ги имаат за секој хороскопски знак

Aстрологијата може многу да помогне кога станува збор за давањето на вистинскиот совет во вистинскиот време.

Трогателна серија фотографии го портретира скршеното срце зад спонтаниот абортус

10 години по нејзиниот 11-ти спонтан абортус, загубата на една нејзина пријателка ја инспирирала фотографката Даен Јиделсон да создаде трогателна, но моќна фото серија наречена „Изгубено“.

Најубавите цитати за личен напредок: 9 будистички изреки за мудроста, среќата и слободата

Мудроста е таа која овозможува да ја напуштите малата среќа за да постигнете многу поголема.

Дали можете да забележите што е различно кај овие торти?

Погледнете ги, зарем не изгледаат совршено? Толку благо, толку неодоливо...

Работи поради кои сами сте виновни што не им се допаѓате на луѓето

Луѓето често одат во крајности, а следниве неколку работи се добар пример за тоа.
12