Луѓето не се такви какви што се претставуваат: 20 општествени маски што сите ги ставаат понекогаш

Луѓето што ги запознавате никогаш не се такви какви што се претставуваат.

7 начини да го користите авокадото во вашата рутина за убавина

Следен пат кога ќе купувате авокадо, купете уште едно плус и пробајте ги овие совети.

3 домашни маски што ќе ве спасат од мамурлак

Подготовката на сите овие маски е многу едноставна.

Пролетни маски за смартфони кои се составени од вистински цвеќиња

Зарем има подобар начин на кој можете да го украсите вашиот смартфон во текот на овие неколку месеци?

Домашни маски од портокал за нега на коса и кожа

По најголемите козметички и здравствени придобивки на портокалите, следуваат неколку нивни практични примени односно природни, домашни маски за нега на вашата кожа и коса, кои можете да ги подготвите уште веднаш.

5 едноставни работи со кои ќе го забавите процесот на стареење

Иако не можеме да го прекинеме процесот на стареење, сепак можеме да преземеме неколку работи со кои барем ќе го забавиме.

Разубавете се со помош на лимонот

Дознајте ги тајните на лимонот и направете домашни маски од кои ќе бидете вистински изненадени.

Идеи за маскирање за 1 април

Интересни идеи за 1 април кои дефинитивно ќе ве натераат да се маскирате оваа година.

Историја на карневалот во Венеција

Познатиот венецијански карневал трае сè до празникот познат како Чиста среда, популарниот Марди Грас, а започнува 10 дена порано. Оваа година карневалот се одржа од 11 до 21 февруари.
Датум: 24 феб 2012