3 домашни маски што ќе ве спасат од мамурлак

3 домашни маски што ќе ве спасат од мамурлак

Ако сте претерале со забава, што веруваме дека е вистина бидејќи го читате овој текст, тогаш без сомнение сте на вистинското место. По толку настани, семејни дружења и излегувања каде што ѕвездата на вечерта е шампањот, лесно може да се случи нештата да ви избегаат од контрола.

3 домашни маски што ќе ве спасат од мамурлак

Алкохолот, во комбинација со недостатокот на сон, може значително да ја оштети кожата, но добрата вест е што има начин како самите да ѝ го вратите сјајот. Во продолжение следуваат 3 брзи и едноставни домашни маски, што треба да се држат на лицето 15-20 минути, а потоа да се измијат со млака вода. Резултатите ќе бидат инстантно видливи.

Маска со авокадо

  • 1/2 авокадо
  • 1 лажица павлака
  • 1 лажица мед

Маска со лимон

  • 1 лажица мелена овесна каша
  • 1 лажица свежо исцеден сок од лимон
  • 1 белка

Маска со портокал

  • 2 киви
  • 3 лажици павлака
  • 1 лажица свежо исцеден сок од портокал
  • 1 лажица маслиново масло

Подготовката на сите овие маски е многу едноставна. Сè што треба да направите е да ги измешате сите состојки заедно и да се погрижите добро да се соединат. Штом добиете хомогена смеса, вашата маска е подготвена!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар