3 особини со кои можеби ги одбивате мажите во вашиот живот

Понекогаш постојат некои навики или ставови за кои жените не се ни свесни, а со кои ги обиваат мажите.

Мажите откриваат: Што навистина им го привлекува вниманието кај жените?

Мажите не обрнуваат многу внимание на малите детали и најчесто се фокусираат на големата слика.

7-те улоги што ги игра мажот кои изгледаат одлично, но прават да се чувствувате мизерно

Мажите играат многу улоги во нивните животи – пријател, брат, сосед, колега... Но некои улоги имаат свој токсичен живот, особено кога ќе ги преминат границите.

Тие освојуваат со изгледот и енергијата: 3-те хороскопски знаци на кои мажите не можат да им одолеат

Астролозите тврдат дека знакот и месецот во кои сме родени се поврзани со нашата привлечност и целокупниот впечаток што го испраќаме на спротивниот пол.

Македонците признаваат: 15 женски навики што најмногу нè нервираат

Ги прашавме мажите кои женски навики не ги сакаат, и нивните одговори нè насмеаја, нè изненадија и нè натераа на размислување.

9 женски физички карактеристики по кои мажите полудуваат

Ако прашате некој маж кое е првото нешто што го забележува кај изгледот на жената, најверојатно ќе добиете одговор како гради, колкови или насмевка.

6 нешта што мажите ги бараат во жените од нивните соништа

Многумина веруваат дека жените се посложени суштества од мажите. Но, верувале или не, ни мажите не се толку едноставни колку што делуваат.

Згодни мажи кои биле родени како жени ги освојуваат срцата на сите

Трансродовите мажи и жени често се појавуваат на насловните страни на списанијата, како и на модните писти.

7 работи што никогаш не смеете да им ги кажете на мажите

Навистина е одлично да бидете вљубени, но жените често знаат да го навредат својот партнер со некои изјави.

Кралеви на танцовиот подиум: Според науката, жените преферираат мажи што танцуваат!

Студиите покажале дека жените не можат да им одолеат на мажите што знаат да танцуваат.

5 причини зошто мажите губат интерес по 2-3 месеци

Кога се гледате со некоја нова личност, почетокот е навистина забавен. Но, по 2 или 3 месеци многу жени забележуваат дека мажот губи интерес.