Домашен ликер од вишни: Лесен за подготовка и измислен за летото

Започна сезоната на вишните, а ова неверојатно овошје со кисело-сладок вкус може да се користи за подготовка на слатки, компот, сирупи, но и на вкусен ликер.

Лековит ликер стар 90 години: Лечи од анемија, проблеми со желудникот и тироидната жлезда

Домашен ликер кој лекува од разни болести и ги обновува функциите на органите во телото.

Тропско кафе: Карипски острови

Почувствувајте се егзотично со овој одличен рецепт за кафе

Руско кафе за утринско будење на сите сетила

Ова кафе ќе ве расони дури и ако сте спиени само неколку часа...

Рецепт за домашна калуа

Едноставен рецепт за ликерот кој ќе му даде поинаков шмек на вашето кафе...

Домашно чоколадно фонду

Не знаете што е чоколадно фонду? Тоа е онаа вкусна, чоколадна смеса во која се натопуваат парчиња јагоди, банани и слични овошја на стапче. Неодоливо искуство за кое ќе ви треба кратко време и малку мака.

Домашен ликер од рум и банани

Ликер со егзотичен вкус кој е многу лесен за подготвување

Ледено ирско кафе

Одлично кафе кое ќе ви го разубави денот...