20 јуни 2016 | Кафе пауза

5 правила кои секоја жена треба да ги прекрши

Не мора секогаш да ги следите правила, бидејќи некои од нив постојат само со една причина: Да се прекршат.

Свадбени фотографии кои ја прикажуваат нераскинливата врска помеѓу таткото и ќерката

Фотографии полни со љубов, насмевки и солзи од среќа кои ќе ве разнежнат и ќе ви го стопат срцето.

5 ефективни начини да ги победите нападите на анксиозност

Анксиозноста е сѐ почеста појава која засега милиони луѓе ширум светот и бројката продолжува да расте со огромна брзина.

Татко советува како да го пронајдете мажот од вашите соништа

Татковците само сакаат нивните ќерки да пронајдат некој кој навистина ги заслужува.

Мерил Стрип: Животна мудрост во 6 реченици

Мерил Стрип е холивудска актерка чие име стои како синоним за титулата „Најдобрата актерка на сите времиња“.

Лековит ликер стар 90 години: Лечи од анемија, проблеми со желудникот и тироидната жлезда

Домашен ликер кој лекува од разни болести и ги обновува функциите на органите во телото.

Хороскопски мудрости: 7 цитати за астрологијата и ѕвездите

Астрологијата била инспирација за многу научници, писатели, психолози, уметници и филозофи и помогнала во откривањето на најдлабоките човекови тајни.

Најдобрите вести за кафето што некогаш сте ги прочитале!

Со децении важело спротивното: Се сметало дека кафето предизвикува рак.

Науката открива: Кои се 6-те физички карактеристики кај жените кои се неодоливи за мажите?

Кога мажите ќе ги забележат тие карактеристики, потсвесно го помислуваат следново: „Таа би можела да ми роди деца!“

Едноставен трик: Кажете им збогум на инсектите и непријатната миризба во домот

Погледнете како на едноставен начин да се ослободите од инсектите и да го освежите својот дом.

Чудно, но делотворно: Како да направите локни со помош на балони?

Постојат многу сјајни начини за виткање на косата со кои воопшто нема да ја изгорите или пак, да ја оштетите.

Татковци се натпреваруваат во редење житарици на своите деца

Понекогаш можат да се видат навистина чудни работи на Интернет.
12