куќа | Кафе пауза

Изберете куќа и откријте интересни детали за вашиот карактер

Куќата што ви се допаѓа најмногу и нејзините главни карактеристики би можеле да одразуваат важни аспекти од вашиот живот и од вашиот карактер.

Најубавите куќички на дрвја

Родители, не ограничувајте се само на детските желби, но ако сте решиле да направите куќа на дрво оваа пролет, слободно можете да ја прилагодите на себе, за да ви биде прибежиште кога е потребно.

Преубава куќа каде што сакаме да го поминеме летото!

Овој пат пронајдовме една прекрасна мини куќа за која со сигурност можеме да кажеме дека е вистински мал рај на земјата каде што ќе се опуштите максимално!

Минијатурна подвижна куќа совршена за живот во пар

Во оваа минијатурна куќа за двајца има сè што ви треба, а ако случајно помислите дека толку мал простор не може да изгледа убаво, не сте во право.

Куќа совршена за квалитетен зимски одмор

Снежна покривка, прекрасен поглед, топол оган или активности на отворено. Би било одличен план за зимата, нели?

Со минимален буџет, една брачна двојка го оствари својот сон за куќа во природа

Еден млад пар кој живее во стан во град се големи љубители на природата, а имаат и заедничка желба за живот во природа, мир, чист воздух, поминување време со семејството и пријателите со скара.

Куќа на висина од 4 метри во која би сакале да се телепортираме и да ја пречекаме пролетта

Љубителите на недопрената природа се чувствуваат одлично во нетипични сместувачки единици како куќи од дрвја.

Куќа од соништата за сите љубители на пивото

Оваа куќа во Флорида однадвор изгледа како и секој друг дом, но кога ќе ѕирнете внатре, ќе останете без здив. На сите sидови и тавани се наредени лименки пиво!

Не е само ѕид, туку е цела куќа: Минијатурно засолниште во кое можат да спијат 4 лица

Ако погледнете директно во оваа куќа, ќе се чувствувате како да набљудувате дрвен ѕид со стаклена врата. Но, тоа е само илузија. Ова минијатурно засолниште е всушност куќа во која можат да спијат четири лица.

Оваа куќа под земја во која се влегува низ „хобитска дупка“ нема да ве остави рамнодушни

Оваа шармантна и живописна куќа во Бафало, Тексас е целосно под земја и има три спални, две бањи и три дополнителни соби. Во моментов се продава и чини 2.200.000 долари.

Едно семејство ја трансформира нивната куќа во бајка на Дизни

Келси е името на креативната мајка која заедно со својот сопруг Ерик ја направиле својата куќа вистинска бајка!

Оригинални идеи за создавање куќи за кучиња

Вистинските љубители на животни сакаат милениците да се чувствуваат удобно во нивниот дом, па затоа ги заобиколуваат класичните решенија и прават многу оригинални куќи за своите кучиња.