01 октомври 2020 | Кафе пауза

Дали ова е најголемата скулптура во светот?

Ова чудо е врежано во карпа на планината Емеи во близина на градот Лешан во кинеската провинција Сечуан.

Куќа од соништата за сите љубители на пивото

Оваа куќа во Флорида однадвор изгледа како и секој друг дом, но кога ќе ѕирнете внатре, ќе останете без здив. На сите sидови и тавани се наредени лименки пиво!

Еве како да го „прочитате“ вашето бебе според изразот на лицето

Бебињата не зборуваат, но тие знаат како да ги покажат своите емоции од првите денови на раѓање.

7 реченици што Русите не ги сакаат

Многу Руси сметаат дека смеењето без причина е едноставно бесмислено и лажно, но тоа не значи дека се депресивни или едноставно груби.

Не мора повторно да одите на шопинг: Сигурно веќе ги имате овие есенски парчиња облека што се во тренд

Пред да одите на шопинг, добро разгледајте што веќе имате во вашиот плакар од претходната сезона. Погледнете кои парчиња облека се во тренд оваа есен и како да ги комбинирате.

Изберете го магичното стапче што најмногу ве привлекува и откријте ги тајните на вашиот карактер

Изберете едно од петте магични стапчиња и откријте ги тајните на вашата личност.

Рецепт за крцкави ќофтиња од компири и сирење

Ако сте љубител на компири и сирење и на сите комбинации на овие две намирници, мора да ја пробате и оваа комбинација.

Во што треба да вложи труд секој хороскопски знак во текот на октомври?

Пред нас е нов месец, а астрологијата ќе ви открие на што треба да се фокусирате и да вложите повеќе труд за да напредувате и да ги постигнете вашите цели.

Што може да се случи ако користите есенцијални масла премногу често?

Есенцијалните масла се рекламираат како лек за секакви работи: од проблеми со кожата до проблеми со менталното здравје.