Не е само ѕид, туку е цела куќа: Минијатурно засолниште во кое можат да спијат 4 лица

Не е само ѕид, туку е цела куќа: Минијатурно засолниште во кое можат да спијат 4 лица

Ако погледнете директно во оваа куќа, ќе се чувствувате како да набљудувате дрвен ѕид со стаклена врата. Но, тоа е само илузија. Ова минијатурно засолниште е всушност куќа во која можат да спијат четири лица. Сместено во Њубургх, Шкотска, може да биде изнајмено преку Airbnb и е совршено место за уживање во брегот на Абердиншир.

Симпатичната минијатура вклучува спална соба на која треба да се качува со скалило и дневна соба со мал кревет на кој можат да спијат уште две лица. Тука е и мини кујната со сите потребни работи од мини фрижидер и микробранова печка до мијалник и туш со тоалет.

Задниот ѕид на куќата е целосно покриен со стакло и нуди неверојатен поглед.

Не е само ѕид, туку е цела куќа: Минијатурно засолниште во кое можат да спијат 4 лица

Не е само ѕид, туку е цела куќа: Минијатурно засолниште во кое можат да спијат 4 лица

Не е само ѕид, туку е цела куќа: Минијатурно засолниште во кое можат да спијат 4 лица

Не е само ѕид, туку е цела куќа: Минијатурно засолниште во кое можат да спијат 4 лица

Не е само ѕид, туку е цела куќа: Минијатурно засолниште во кое можат да спијат 4 лица

Не е само ѕид, туку е цела куќа: Минијатурно засолниште во кое можат да спијат 4 лица

Погледнете ги овие висечки шатори кои се вистински хит, а можете да ги поставите секаде.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар