куче | Кафе пауза - Part 24

Миленичиња облечени како познатите фаци

Веб-сајтот Takkoda продава ѕидни календари, со хумористични миленичиња, кои се обработени во Фотошоп за да личат на познатите фаци.

Натпревар помеѓу кучиња-сурфери на бранови

Повеќе од педесет кучиња со различни големини и раси, се собрале по должината на брегот на калифорниската плажа Империјал на 5 јуни 2011 за да бидат дел од едно натпреварувачко јавање на бранови.

Вистински пријател

Остаруваме заедно, се случило и да летне по некоја искра на лутина, но признајте дека откако неговите очи ќе ве погалат, се заминува, избледува и единствено што сакате е да го гушнете вашиот најдобар пријател...
Датум: 06 фев 2011
, Автор:

30 работи кои се забранети во Иран

Сте се запрашале ли некогаш што им е забрането да прават на жителите на Иран?

Што кажува миленичето за вашата работа?

Веб-сајтот CareerBuilder спроведе едно истражување во кое ги прашуваше вработените какво милениче чуваат дома, колку пари заработуваат месечно и колку се задоволни од работата која ја работат. Еве ги резултатите...

Неверојатни хотели низ светот

Доколку случајно се најдете во Котонвуд, Ајдахо, ќе имате можност барем една ноќ да поминете во хотелот „Dog Bark Park Inn“, кој е во форма на огромно куче.
Датум: 12 ное 2010
, Автор:

Домашни кекси за вашето милениче

Покажете му љубов на вашето четириножно милениче преку домашно испечени кекси токму за него.

Облечете го вашето куче со стил

Сте размислувале ли некогаш дека можеби вашето куче сака да изгледа убаво додека го шетате во паркот, каде се обидува да шармира некое друго куче од спротивниот пол?
Датум: 02 окт 2010
, Автор: