30 работи кои се забранети во Иран

Замислете Македонија да забрани носење тесни фармерки, пристап до Јутјуб, врзување на косата во опавче или да донесе забрана за пристап до Фејсбук? Сигурно не можете ни да замислите. Сите овие работи и уште многу други им се забранети на жителите во Иран. Сакате да дознаете што друго не смеат да прават? Прочитајте подолу.

Mullet фризура (коса кратка од напред и од страните, а долга од позади)30 работи кои се забранети во Иран

Џимејл30 работи кои се забранети во Иран

Секс помеѓу хомосексуалци30 работи кои се забранети во Иран

Денот на вљубените – Св. Валентин30 работи кои се забранети во Иран

Коса со „боцки“30 работи кои се забранети во Иран

„Кодот на Да Винчи“30 работи кои се забранети во Иран

Накит за заби30 работи кои се забранети во Иран

Тесни фармерки30 работи кои се забранети во Иран

Тетоважи30 работи кои се забранети во Иран

Јутјуб30 работи кои се забранети во Иран

Мачка како домашно милениче30 работи кои се забранети во Иран

Куклите „Барби“30 работи кои се забранети во Иран

Хари Потер30 работи кои се забранети во Иран

Џорџ Мајкл30 работи кои се забранети во Иран

Кени Џи30 работи кои се забранети во Иран

Бетмен30 работи кои се забранети во Иран

Жешки фармерчиња30 работи кои се забранети во Иран

Фејсбук30 работи кои се забранети во Иран

Деколте30 работи кои се забранети во Иран

Вратоврски30 работи кои се забранети во Иран

30030 работи кои се забранети во Иран

Студирање политички науки30 работи кои се забранети во Иран

Коса во опавче30 работи кои се забранети во Иран

Рап музика30 работи кои се забранети во Иран

Алкохол30 работи кои се забранети во Иран

Свинско месо30 работи кои се забранети во Иран

Протеински додатоци30 работи кои се забранети во Иран

Облеки во светли бои30 работи кои се забранети во Иран

Куче како домашно милениче30 работи кои се забранети во Иран

Пластични кукли30 работи кои се забранети во Иран

Што би забраниле вие во Македонија? 🙂


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

 1. marie Reply

  nishto pa neli sme demokratija : ”Pravo na sloboden izbor”

 2. Smiley Reply

  Od ovde ke zemam primer,bidejki ne mi teknuva 🙂 Toa prvoto,frizurata Mullet 🙂

 3. Еленна Reply

  Џорџ Мајкл, фејсбук и барби 🙂

 4. cuculovski albert Reply

  pa bi zabranil sekoja budala da se zanimava so politika ili koj saka da bide novinar pa duri politikolozi

 5. Кате Reply

  Фејсбук

 6. Viktor Reply

  SO BE ZAMISLETE OD KAJ STE VIE OD SKOPJE? :)))))

 7. A.Westwick Reply

  Aaaaaaa 🙂 aj da vidime so bi pravele bez fb 🙂

 8. Zizzy101 Reply

  Би забранил слушање студирање политчки науки. зашо кај нас и да станеш добар политичар не вреди -.-

 9. Zizzy101 Reply

  Исто така и Фејсбук би забранил ;D

 10. Caci4ka ;) Reply

  Ni bez voa ne mozime da zivejme

 11. bojan Reply

  треба сегде да се забрани FACEBOOK според мене..

 12. Ana Reply

  imam drugarki i drugari od iran i site imaat facebook

 13. ivush Reply

  kaj nas i da se zabrani, nema da se pochituva 🙂

 14. spasoja Reply

  nemam komentar

 15. Chovek Reply

  Ima tocni raboti, kako na primer nosenje na tesni pantaloni , jadenje na svinsko meso, pienje alkohol i nekoi dr raboti koi muslimanite vo drzavite od bliskiot istok gi zabranuvaat i smetaat deka se kosat so veruvanjata vo kuranot. Jas sum pravoslavna i imam prijatelka od Iran koja ima facebook by the way. Pogolemiot del se gluposti cisti! Zapad ima mnogu doblesti no mnogu i nedostatoci. Ednata doblest koja moze da se protolkuva i kako nedostatok e apsolutna sloboda. Sloboda na izbor. Toa im fali na mnogute islamski zemji. Problemot e vo pravoto na izbor. Pravoto na obrazuvanje, istrazuvanje, pravo na glas. Kade nema obrazovanie tamu zamolknuva slobodata, kade nema raznolikost nema ni moral, nema ni dobro nema ni zlo. Slobodata ne podrazbira unistuvanje na covecko sustestvo, na zivotno, na planetata od koja site crpime zivot. Toa se zakonite koi treba da vazat za site na celiot svet. Pozdrav na site altruisti.

 16. N Reply

  Harry Potter be zabranet ?!!!?!?!!?!

 17. Ana Reply

  E znaci site bi zabranile facebook a site dremat po 24/7 pred kompjuter -.- aj luge da ne se lazeme.

 18. Do avtorot Reply

  Pobrzo vo statijava ke si napisal koi raboti ne se zabraneti, otkolku koi se zabraneti.. 😛

 19. ana Reply

  lelele

Остави коментар