21 јануари 2011 | Кафе пауза

Водич: Облекувајте се како Пејтон Соер

Љубителите на тинејџ-серијата „One Tree Hill“ сигурно имаат по еден омилен лик на кој му се воодушевуваат. Доколку за девојките тоа е Пејтон Соер, следува водич кој ќе ви помогне да го разберете и примените нејзиниот стил.
Датум: 21 јан 2011
, Автор:

30 работи кои се забранети во Иран

Сте се запрашале ли некогаш што им е забрането да прават на жителите на Иран?

Закопан (Buried)

Минималистички и клаустрофобичен филм за неочекуваните кошмарни животни пресврти и за борбата за живот до последната секунда...

Танц во воздух

Понекогаш наидуваме на фотографии кои едноставно кажано не тераат да потскокнеме од радост. Проектот на њујоршкиот фотограф Џордан Матер т.н. „Танцувачите меѓу нас“ го постигнува токму тој ефект.
Датум: 21 јан 2011
, Автор: