Искривен опаш

Twisted“ е интересен краток анимиран филм, направен од 24 студенти, кои волонтирале во најголемата индиска институција за мултимедија и анимација „DNA“.Искривен опашКратка приказна: Дев е горд сопственик на слатко куче, но има еден мал проблем – неговото совршено милениче има крива опашка, а тоа ужасно му пречи. Потребата на Дев да му ја исправи опашката на неговото убаво кученце, постепено се претвора во една хумористична опсесија. 🙂

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар