Срдечна приказна за куче кое ја спасило куќата на неговиот сопственик од пожар

Неодамна, еден корисник на Твитер решил да ја сподели оваа симпатична приказна со среќен крај.

Реконструкција на лице ни овозможува да видиме како изгледале кучињата пред 5.000 години

За прв пат во историјата, технологијата за реконструирање лице откри како изгледало неолитското куче.

Истражување: Машката брада има повеќе бактерии од крзното на куче

Резултатите од едно недоамнешно истражување нема да им се допаднат на љубителите на брадата.

Како да му покажете на вашето куче дека го сакате според неговиот љубовен јазик?

Според експертите, штом ќе го откриете љубовниот јазик на вашето куче, ќе имате многу начини да му покажете колку всушност се грижите за него.

Слатки илустрации што прикажуваат како изгледа животот со куче

Овие илустрации одлично ја доловуваат посебната врска која се создава помеѓу луѓето и нивни крзнени пријатели.

Зошто кучињата не смеат да јадат калинки?

Денес калинките се сметаат за суперхрана за луѓето, но дали се добри и за вашите крзнени пријатели?

Како да се ослободите од болвите на вашето куче?

Наездата на болви е непријатна и за вас и за вашето куче. Но постојат неколку безбедни начини да се ослободите од овие паразити.

Запознајте го Хантер, кучето што црта апстрактни ремек-дела

Благодарение на неговите дела, Хантер има илјадници следбеници на социјалните мрежи.

5 прехранбени продукти што ќе го подобрат вашето, но и здравјето на вашето куче

Додавањето на овие продукти во исхраната на кучето ќе му ги овозможи сите хранливи материи што му се потребни.

8 делови од телото на вашето куче што би требало редовно да ги масирате

Ако мислите дека масажите се само за луѓето, ќе се изненадите кога ќе откриете дека можат да направат чуда и за вашето куче.

11 знаци дека вашето куче навистина ве сака

Ако не можете да го протолкувате однесувањето на вашето куче, овие 10 знаци ќе ви помогнат во тоа.