Професионален „скејтер“: Ова куче има необично хоби

Професионален „скејтер“: Ова куче има необично хоби

Скејтбордингот е многу популарен спорт и активност што ја практикуваат голем број луѓе ширум светот. На интернет може да се најдат безброј видеа што ги покажуваат вештините на оние кои се професионалци за скејтбординг. Сепак, постои еден исклучок. Кучето Ровди има необично хоби и милиони прегледи на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rowdy (@rowdy_dachshund)

Овој јазовичар е многу вешт со скејтборд и се смета за професионален скејтер во скејт-паркот каде што вежба. Има петнаесет месеци и сака да трча и да ги покажува феноменалните потези и акробации што ги научил.

Ровди предизвикува насмевки кај сите што ги гледаат и ги воодушевува сите што му приоѓаат. Кучето е вистинска ѕвезда на социјалните мрежи, а неговите видеа имаат неколку милиони прегледи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rowdy (@rowdy_dachshund)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rowdy (@rowdy_dachshund)

Погледнете го и ова куче што изгледа како плишена играчка и има 261 000 обожаватели.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар