Миленичиња облечени како познатите фаци

Миленичиња облечени како познатите фаци

Поради успешната продажба на честитки, шолји за млеко, маички, приврзоци за клуч, магнети за фрижидер, беџеви и други додатоци, веб-сајтот за подароци Takkoda, преку издавачката куќа TeNeues, почнал да продава и ѕидни календари со хумористични миленичиња, кои се обработени во Фотошоп, за да личат на познатите фаци.

Миленичиња облечени како познатите фаци

Елвис Прeсли

Миленичиња облечени како познатите фаци

Алберт Ајнштајн

Миленичиња облечени како познатите фаци

Боб Марли

Takkoda бил стартуван од страна на два пара, кои поминувајќи го детството во рурална Англија развиле огромна љубов кон животните, гледајќи ги како суштества со карактер, а не како слатки нешта кои треба само да се галат.

Миленичиња облечени како познатите фаци

Кети Пери

Миленичиња облечени како познатите фаци

Ејми Вајнхаус

Тие фотографираат вистински животни во нивните домови, обидувајќи се да ги доловат нивните природни експресии на лицето, а потоа ги дотеруваат во Фотошоп, за да личат на Лејди Гага, Кети Пери, Елвис Прeсли и други.

Миленичиња облечени како познатите фаци

Одри Хепберн

Миленичиња облечени како познатите фаци

Ози Озборн

Миленичиња облечени како познатите фаци

Лејди Гага

Големиот интерес на овие љубовни парови за животот на светските „ѕвезди“, во комбинација со нивната фантастична смисла за хумор, како и познавања од областа на дигиталната обработка на фотографии, ги создале овие нивни навистина прекрасни, уникатни ремек-дела, кои успеваат да го подигнат расположението.

Миленичиња облечени како познатите фаци

Џин Симонс од групата „Кис“

Миленичиња облечени како познатите фаци

Џими Хендрикс

Миленичиња облечени како познатите фаци

Д-р Спок од „Ѕвездени патеки“

Миленичиња облечени како познатите фаци

Џони Деп во „Пиратите од Карибите“

Миленичиња облечени како познатите фаци

Г-дин Ти

Миленичиња облечени како познатите фаци

Стиви Вондер

Миленичиња облечени како познатите фаци

Борат и Винстон Черчил

Миленичиња облечени како познатите фаци

Мајка Тереза и Бери Хамфрис во улога на Дејм Една Ивириџ

Миленичиња облечени како познатите фаци

Доли Партон

Миленичиња облечени како познатите фаци

Мајкл Џексон

Се сеќавате на првоаприлски маскираните кученца?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар