Инвентивен дизајн – чекор поблиску до успех

Пакувањето односно обвивката на производот е една од најглавните цели на маркетинг стратегијата на големите фирми, за да го направат својот продукт гламурозен и да го привлечат вниманието на купувачот. Ова е селекција на неколку прекрасни пробни дизајни, концепти и неколку дизајни кои навистина се употребени и кои можеле да се најдат на рафтовите во продавниците. Како и да е, сите претставуваат одличен пример за успешна дизајнерска замисла и за тоа каков прв впечаток треба да остави еден производ.Инвентивен дизајн, чекор поблиску до успехИнвентивен дизајн, чекор поблиску до успехИнвентивен дизајн, чекор поблиску до успехИнвентивен дизајн, чекор поблиску до успехИнвентивен дизајн, чекор поблиску до успехИнвентивен дизајн, чекор поблиску до успехИнвентивен дизајн, чекор поблиску до успехИнвентивен дизајн, чекор поблиску до успехИнвентивен дизајн, чекор поблиску до успехИнвентивен дизајн, чекор поблиску до успехИнвентивен дизајн, чекор поблиску до успехИнвентивен дизајн, чекор поблиску до успехИнвентивен дизајн, чекор поблиску до успехИнвентивен дизајн, чекор поблиску до успехИнвентивен дизајн, чекор поблиску до успех
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар