Неверојатна реклама: „Angry Birds“ во живо

Неверојатна реклама: „Angry Birds“ во живо

Верувале или не, но во Барселона се сними една од најдобрите реклами на сите времиња. Имено, веќе култната игра „Angry Birds“, која до 17 јуни е симната преку 250 милиони пати, доби своја изведба во живо, за потребите на снимањето на рекламниот спот на мобилниот оператор „T-mobile“.
Неверојатна реклама: „Angry Birds“ во живоЗа промоцијата на нивниот асортиман на паметни телефони, тие направија неверојатна симулација на видеоиграта во реалниот свет, со дебели топчести птици и прасиња кои експлодираат. Погледнете и уживајте.


———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар