кристали | Кафе пауза

Овие 5 кутии со кристали го манифестираат токму она што му е потребно на вашиот хороскопски знак ова лето

Благодарение на кристалните кутии на компанијата Kitsch, коишто се креирани според она што секој од нас го манифестира, би се почувствувале како сè да е возможно!

5 кристали за среќа кои ќе ви донесат позитивни вибрации во новата година

Се верува дека кристалите имаат влијание на енергетското поле на една личност и имаат способност да ја апсорбираат, менуваат, поместуваат, насочуваат, отстрануваат или да ја привлекуваат енергијата околу и во вашето тело.

Одберете кристал и добијте совет за вашата сегашна ситуација

Кој кристал најмногу ве привлекува во моментов? Одберете еден, и потоа прочитајте го советот кој ви е потребен во вашата сегашна ситуација.

Дали кристалите навистина имаат исцелувачки моќи?

Дознајте повеќе за кристалите кои наводно имаат исцелувачки моќи.

Редок небесен феномен кој се формира само на ниски температури

Светлечките столбови се една многу ретка појава која совршено ја покажува убавината на нашата атмосфера.

Одберете кристал и проверете што кажува за вас

Погледнете ги кристалите на сликата. Одберете го оној кој најмногу ве привлекува во моментот, не оној кој ја носи вашата омилена боја.
Датум: 07 јан 2015

Неверојатни фотографии од замрзнати балончиња од сапуница

Погледнете што се случува доколку решите да дувате балончиња од сапуница на многу ниски температури.

Како изгледа велосипед од 80.000 евра?

Конструкцијата му е направена од 24-каратно злато, украсен е со Сваровски кристали, седиштето и рачките се направени од вистинска кожа со боја на чоколадо и чини 80.000 евра.

Елементите од периодниот систем погледнати под микроскоп

Ако никогаш не сте сакале хемија, тоа е можеби затоа што сте немале можност да ја видите нејзината убавина...

Кендис Сванепол ново заштитно лице на „Swarovski“

Познатата моделка на „Victoria’s Secret“, Кендис Сванепол, од неодамна стана заштитно лице на колекцијата пролет-лето 2013 на компанијата „Swarovski“.

Феноменот ореол околу месечината

Дали некогаш сте забележале огромен прстен од светлина околу месечината?

Прекрасни украси за коса кои можете да ги направите сами

Погледнете неколку интересни упатства со чија помош лесно можете да направите свои, уникатни додатоци за коса.
12