24 ноември 2017 | Кафе пауза

Одберете кристал и добијте совет за вашата сегашна ситуација

Кој кристал најмногу ве привлекува во моментов? Одберете еден, и потоа прочитајте го советот кој ви е потребен во вашата сегашна ситуација.

Прекрасна вистинска приказна што ќе ви докаже дека љубовта на далечина може да опстои

На прв поглед ќе помислите дека ова се само одлични фотографии од патување од некој нормален пар. Тоа е така сè додека не ја слушнете приказната зад фотографиите, љубовта за која се бореле и покрај сите пречки.

20 одлични (и помалку познати) филмски наслови според најголемите љубители на филмовите

Овие филмови не се познати како големи блокбастери, но милиони љубители на киното низ целиот свет уживале во нив.

Избегнете ги настинките по природен пат! Рецепти и совети за засилување на имунитетот

Неколку наши предлози за подготовка на идеалното смути за оваа зима и преглед на продуктите кои можат да ви помогнат да бидете поздрави и да внесете повеќе витамини и минерали...
Датум: 24 ное 2017
, Автор:

6 начини брзо и едноставно да го излечите мамурлакот

Се разбира треба да се ограничиме на 1 до 2 пијачки дневно, но во реалноста тоа не е секогаш возможно. Додека умереното пиење е во ред, екстра пијачката може да ви направи многу проблеми следното утро.

8 причини да ја засакате сауната

Придобивките од одењето во сауна се многубројни, а еве неколку од нив.

Неколку предлози за шминка кои мора да ги испробате во текот на оваа сезона

Зимската шминка може да биде посилна и повпечатлива од летната, а ова се предлозите кои задолжително треба да ги испробате.

30 нешта што никогаш не треба да ги правите доколку сакате да пронајдете вистинска среќа

Дури и ако го добиеме сето она што го сакаме, тоа нема да ни гарантира среќа.

10 несвесни однесувања на родителите кои предизвикуваат тешки психички последици на децата

Верувале или не, научно е докажано дека за голем број психички проблеми се одговорни емоциите и искуствата кои се преживеани во детството.

4 митови за менопаузата во кои не треба да верувате

Од големо значење е да правите разлика помеѓу фактите и фикцијата.

До девојките кои неодамна кажале „Да“: Со што ги нервирате луѓето на социјалните мрежи?

Голем број жени сонуваат за романтично запросување како од филмовите. Но, што се случува потоа на социјалните мрежи?

На сѐ наоѓаат маана: Ова се најголемите песимисти помеѓу хороскопските знаци

Можете ли да погодите кои се најнегативните хороскопски знаци?
12