07 јуни 2018 | Кафе пауза

Најпопуларниот модел на здолниште што ќе се носи ова лето

Здолништата отсекогаш биле совршени за дневните модни комбинации, бидејќи не само што прават да изгледаме женствено, туку тие исто така и нè полнат со самодоверба.

Како да ги исчистите вашите чакри и аура?

Во текот на денот секој од нас собира и задржува многу енергетски отпад.

Како да одгледате силна и независна ќерка?

Денес е вистински предизвик да се биде жена. Уште поголем предизвик е да одгледате една.

Сликата што најмногу ве плаши ќе ви открие нешто неочекувано за вашата потсвест

Човечкиот ум е навистина сложен. Сепак сите ние имаме единствна и главна карактеристика која доминира над останатите.

Која е најлошата и најопасната секс поза за вашите гениталии?

Додека повредите од сексот не се ништо ново, научниците откриле дека постои една поза која е поопасна од сите.

Што се случува кога гледате во нечии очи повеќе од 10 минути?

Може да се каже дека никогаш не сте гледале некого во очи повеќе од неколку секунди.

Дизајнерка на ентериер открива: Какво влијание има спалната соба на расположението и здравјето?

Дали ви се случило да влезете во вашата спална соба, да го разгледате нередот и да се почувствувате лошо?

11 карактеристики на вашиот партнер што кажуваат многу за вас

Љубовта е необјаснив феномен и не постои точен одговор за тоа зошто некој се вљубил во некој друг.

Љубовта кон себе не е лудило, таа е слобода!

Можеби очајно сакате да изгледате и да се однесувате како некој друг. Како кој било освен како самите себе.

Овие 5 кутии со кристали го манифестираат токму она што му е потребно на вашиот хороскопски знак ова лето

Благодарение на кристалните кутии на компанијата Kitsch, коишто се креирани според она што секој од нас го манифестира, би се почувствувале како сè да е возможно!

Од што треба да се ослободите ова лето според вашиот хороскопски знак?

Летото е одлично за сончање, пливање и одмори, но исто така ова е совршен период за да размислите за вашиот живот.