Која е најлошата и најопасната секс поза за вашите гениталии?

Некои секс пози можат да бидат навистина опасни. Ако се надевате дека ќе доживеете оргазам додека стоите на глава, некој сигурно ќе се повреди. Додека повредите од сексот не се ништо ново, научниците откриле дека постои една поза која е поопасна од сите останати.

Која е најлошата и најопасната секс поза за вашите гениталии?

Станува збор за позата наречена „каубојка“.

Според едно истражување, речиси 50% од случаите со скршен пенис се последица на оваа поза. Кога настанува оваа повреда, пенисот навистина се крши и предизвикува силна болка и отоци. За жал бидејќи повеќето мажи чувствуваат срам поради целата ситуација, не одат на лекар доволно брзо.

Според истражувањето некои мажи трпеле и до 6 часа болка пред да побараат медицинска помош. Ова чекање е опасно бидејќи се зголемува ризикот од деформитет, па дури и полошо.

Истражувањето открило дека причината за големиот број повреди е тежината на жената врз пенисот.

„Нашата претпоставка е дека кога жената е врз мажот, таа ги контролира движењата и целата нејзина тежина е врз машкиот пенис. Ако настане грешка во пенетрацијата, таа речиси и да не чувствува и не прекинува.“

Но „каубојката“ не е единствената поза виновна за скршени пениси. Истражувањето покажало дека „кучешката“ поза е одговорна за 29% од скршениците. Во овој случај вината им припаѓа само на мажите.

Целта на истражувањето е да им покаже на сите сексуално активни луѓе дека иако нема коски, пенисот може да се скрши. Ако имате секс и чувствувате и најмала болка, најдобро е да престанете. Еден оргазам не вреди за живот без оргазми.

Сте ги пробале ли секс позите кои ќе ви помогнат да се заљубите?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар