28 јануари 2016 | Кафе пауза

3 совети за вашите миленици да се чувствуваат удобно кога се сами дома

Сосема е природно она непријатно чувство на вина кога излегувате од дома и го оставате вашето крзнено пријателче само.
Датум: 28 јан 2016

7 јапонски урбани легенди кои ќе ве избезумат

Покрај мноштвото анимирани приказни во кои ужива целиот свет, постојат јапонските урбани легенди и страшни приказни кои апсолутно ќе ве трауматизираат.
Датум: 28 јан 2016

Редок небесен феномен кој се формира само на ниски температури

Светлечките столбови се една многу ретка појава која совршено ја покажува убавината на нашата атмосфера.

Животни кои ќе ве насмеат додека јадат

Погледнете ги овие слатки животни како уживаат во храната!
Датум: 28 јан 2016

10-те правила за успех на Џенифер Лопез

Покрај тоа што е успешна актерка, пејачка, танчарка, продуцент, директор и моден дизајнер, Џенифер Лопез е една од најуспешните женски икони во светот на бизнисот.

20 безвременски цитати од Ана Франк

Мудрите зборови на храброто 14-годишно девојче кои, како што поминува времето, стануваат сѐ посилни и посилни.

8 причини зошто Водолиите се несфатени

Повеќето луѓе најчесто ги опишуваат Водолиите како нескротливи деца со слободен дух.
Датум: 28 јан 2016

ТВ серија: Досиеја икс (The X-Files)

Досиејата икс повторно се отвораат!

9 знаци дека сте станале интроверт после долги години живеење како екстроверт

Погледнете ги знаците кои укажуваат дека сте се трансформирале од гласен екстроверт во тивок интроверт...

Совети што вредат злато: Правила за нега од гламурозните жени

Со помош на овие совети и сугестии ќе изгледате здраво, негувано и убаво!

Холивудски дами кои рекоа НЕ за бракот: Ова се нивните причини

Овие 7 славни жени никогаш не сметале дека бракот е за нив. А еве и зошто...