02 ноември 2012 | Кафе пауза

Филм: Еден ден (One Day)

Колку е потребно за да сфатиме кој навистина ни е важен во животот...

10 правила кои момците не би требало да ги прекршат

Поседувајќи ги гестовите кои му доликуваат на еден џентлмен, вие сте оние кои добиваат поени.Тие се одраз на вашата култура како личност...
Датум: 02 ное 2012
, Автор:

Како до совршени есенски зачадени очи?

Оваа есен, како и секоја година, во тренд се зачадени очи. За разлика од претходните години, оваа во мода се зелените тонови. Ова е краток водич како во неколку чекори да се нашминкате совршено.
Датум: 02 ное 2012
, Автор:

Чоколадно кофеинско изненадување

Топло кафенце за овие поладни денови...

Догстер – најоткачената пародија на најавната шпица на Декстер

Утринската рутина на популарниот сериски убиец Декстер Морган (Мајкл Хол), прикажана преку слатко кученце...
Датум: 02 ное 2012
, Автор:

Феноменот ореол околу месечината

Дали некогаш сте забележале огромен прстен од светлина околу месечината?

Средба со себеси преку фотографии од детството

Носталгичен и забавен поглед на минатото...
Датум: 02 ное 2012
, Автор: