Како до совршени есенски зачадени очи?

Оваа есен, како и секоја година, во тренд се зачадени очи. За разлика од претходните години, оваа во мода се зелените тонови. Ова е краток водич како во неколку чекори да се нашминкате совршено.Како до совршени есенски зачадени очи?1. На надворешниот дел од капакот на очите, нанесете металик зелено моливче и размачкајте го со прстите.

2. Преку целиот капак нанесете средно зелена сенка.Како до совршени есенски зачадени очи?3. На крајот на долниот капак и на линијата на долниот капак, со тенка четка нанесете темна сенка.

4. Во внатрешниот агол на окото и под долните трепки нанесете светло зелена сенка.Како до совршени есенски зачадени очи?5. Со црно моливче направете тенка линија над горните трепки и со мала цврста четкичка поминете преку линијата. Со четкичката поминете и на долниот капак за да го искористите моливчето кое останало на неа.

6. Нанесете маскара на горните и долните трепки.Како до совршени есенски зачадени очи?7. На образите нанесете руменило со што ќе им дадете природен сјај, а на усните розов кармин.Како до совршени есенски зачадени очи?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар