10 Правила кои момците не би требало да ги прекршат

10 правила кои момците не би требало да ги прекршат

Поседувајќи ги гестовите кои му доликуваат на еден џентлмен, вие сте оние кои добиваат поени. Главниот дел од градењето на вашите карактерни особини, е почитта кон дамите. Тоа е одраз на вашата култура како личност. Со нивното исполнување не се понижувате себеси, туку напротив, докажувате дека вие сте оформена личност со вистински квалитети. Ова се правилата кои момците би требало да ги почитуваат, а колку често се случува нивното прекршување, е веќе друга тема на разговор.


10 Правила кои момците не би требало да ги прекршат

1. Дамите на КОЈА БИЛО возраст, МОРА да ги третирате со почит.

2. НИКОГАШ не дозволувајте вашата девојка, пријателка или колешка да си оди сама дома, особено навечер.

3. Дамата на првиот состанок НЕ ПЛАЌА ни дел од сметката, макар и состанокот да не бил она што сте го очекувале.

4. Не погледнувајте во друга девојка додека ја држите вашата девојка за рака. Невкусно е и понижувачки. ВАШИОТ поглед е сконцентриран на ВАШАТА дама, дури и да има парада на голи девојки околу вас.

5. НЕ СМЕЕТЕ да си дозволите удобно да бидете сместени на столче, додека до вас има девојка која стои.

6. Кога врне дожд, со дамата до вас сте под еден чадор, кој го држите ВИЕ.

7. Кога вашата мајка се враќа од пазарење, ДОЛЖНИ СТЕ да ја ослободите од товарот.

8. СЕКОГАШ ви е дозволено да се однесувате како јунак кога некоја дама е во неволја.

9. Вашата мајка, сестра или пријателка, не смее да биде навредена од кој било, вие МОРА соодветно да реагирате на упатената навреда.

10. Имате ДОЛЖНОСТ да ја ослободите вашата пријателка од типот кој ѝ додева цела вечер.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

 1. miki Reply

  tolku od ramnopravnosta a? 🙂
  ne se vkusni temi kade maskata gordost treba da bide stavena na test…kade e vasata?

  Имате ДОЛЖНОСТ да ја ослободите вашата пријателка од типот кој ѝ додева цела вечер.- ako sama koketira,dolzna e da si ja snosi odgovornosta so ista mera so koja zapocnala
  Дамите од КОЈА БИЛО возраст, МОРА да ги третирате со почит. – ZABRANETO e mala “dama” so ogromni “akcii” da se postavuva nesto poveke vo odnos na postara licnost

  Не погледнувајте во друга девојка додека ја држите вашата девојка за рака. Невкусно е и понижувачки. ВАШИОТ поглед е сконцентриран на ВАШАТА дама, дури и да има парада на голи девојки околу вас. – ne gledam zosto toa mora da se odnesuva samo na mazite…istoto vazi i za zenite

  СЕКОГАШ ви е дозволено да се однесувате како јунак кога некоја дама е во неволја. – junak e onoj koj ke go izbere praviot nacin da se spravi so situacija…toa podrazbira i ako “damata” e pricinitel, soodvetno da se obrati i nea

  daj vi se molam bez tolku amaterski tekstovi od stilot koj kako treba da reagira i kako treba da se postavi…sekogas se pocnuva od “covekot vo ogledaloto” a ne od site ostanati… osobeno ne napaganje na sprotivniot pol za temi i prasanja za koi i vie ne znaete sto sakate…
  Ako ocevuvate vnimani,bidete podgotveni ramnopravno da go delite i vie

 2. badgirl Reply

  (Y) znaci bravo za ovaa

 3. Mina Reply

  glasam za Miki 🙂

 4. чика куре Reply

  хахаха машко кое вака се однесува дефинитивно никогаш не би фатило женска XD

  • Спокоен во љубовта Reply

   Вие што сте го пишале ова срање треба да се лечите од женско шовинистички комплекс/синдром

 5. Joker Reply

  Se soglasuvam so Miki, nemoze da barash nesto sto ti nemozes barem vo priblizna mera da go vozvratish, vnimanieto na sekogo mu godi masko ili zensko !

Остави коментар