Чоколадно кофеинско изненадување

Чоколадно кофеинско изненадување

Топло кафенце за овие поладни денови…Чоколадно кофеинско изненадувањеПотребни состојки:

  • 100 мл топло чоколадо
  • 50 мл еспресо
  • 50 мл млеко
  • шлаг
  • цимет

Начин на подготовка: Во широка шолја сипете го топлото чоколадо. Одозгора сипете го млекото и на крај еспресото. Шлагот нанесете го на врвот и декорирајте со малку цимет.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар