Средба со себеси преку фотографии од детството

Средба со себеси преку фотографии од детството

Со малку имагинација и со помош на Фотошоп, Џеферсон Борис изработил забавни фотографии преку кои се враќа во минатото, на средба со сопственото детство. Направил одличен спој на „некогаш и сега“, избирајќи ги омилените фотографии од детството и фотографирајќи се во пози кои одговараат на тогашнитете моменти. Резултатот е беспрекорен спој на две верзии од себеси во една фотографија.Средба со себеси преку фотографии од детствотоСредба со себеси преку фотографии од детствотоСредба со себеси преку фотографии од детствотоСредба со себеси преку фотографии од детствотоСредба со себеси преку фотографии од детствотоСредба со себеси преку фотографии од детствотоБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар