Направете сами: Освежете го досадниот фустан со пердуви и ќе добиете парче облека од соништата

Освежете го досадниот фустан со еден мал, но ефективен детаљ кој ќе го направи да изгледа како од соништата!

Погледнете го мачето кое изгледа како да е облак

Запознајте го Скај кое е само 5% маче, а 95% крзно...

За сите обожавателки на крзното: Како да го носите крзното оваа зима?

Ако сакате да носите крзно, тогаш најверојатно вашето омилено годишно време е зима!

Направете сами: Слатка и тренди чанта со крзно

Ви препорачуваме да ја освежите старата чанта со додавање на еден необичен детаљ – крзно!

5 идеи како да ја носите дебелата и зимска јакна без да изгледате како снежна топка

Дебелите зимски јакни со пердуви и крзна се добар и топол избор за студените денови, но поради својот волумен можат да ја трансформираат вашата фигура во снежна топка. Еве како да ги носите.

Запознајте го Воли, зајачето со најголемите крилести уши

Воли е англиски ангорски зајак кој живее во Масачусетс, САД, и има уши кои личат на ангелски крилја.
Датум: 02 јун 2015
, Автор:

Гери – Слатко маче родено со постојано загрижен лик

Гери е 8-неделно маче кое е родено со шари на крзното во вид на веѓи и веќе станува интернет сензација.
Датум: 05 мај 2015
, Автор:

Восхитувајте со поглед: Предлози за носење директно од улиците

Ги превртуваме плакарите, одиме на шопинг и ги следиме светските модни сцени. Црпиме идеи, но некогаш инспирацијата не ни доаѓа. Затоа подготвивме 13 предлози кои ќе ги свртат сите погледи кон вас.

Што е ова? Куче или маче?

Животно кое ја има привилегијата да биде и кученце и мачка.

Инјектирајте весели бои во плакарот за повесела зима

Ладните месеци ја црпат целата енергија од нас, а и инспирацијата за носење весели бои. Така, започнуваме да носиме црно од глава до петици.

Животни со прекрасни и величествени крзна

Погледнете ја оваа галерија од слики на животни со прекрасни крзна на кои би им позавиделе.
Датум: 06 ное 2014
, Автор:

10 мачки кои се познати по своите необични крзна

Ова се 10 мачки познати по необичните шари на своите крзна.
Датум: 30 јул 2014
, Автор:
12