13 април 2016 | Кафе пауза

Кои се 25-те најбогати земји во светот?

Помалите земји продолжуваат да доминираат на листата за најбогати земји во светот, додека првите три се немаат сменето од 2015-та година.

15 златни животни правила кои можеме да ги научиме од хаските

Хаските се мирни кучиња и едни од најлојалните и најинтелигентните раси кои некогаш ќе ги сретнете.

8 карактеристики што ги одликуваат моќните луѓе

Некои луѓе дури и се плашат од нив, само затоа што не можат да разберат како е можно да се чувствуваат толку добро во својата кожа што не им се потребни туѓите комплименти и пофалби.

6 начини на кои вашите (не)пријатели може да бидат и вашите најголеми мотиватори

Нашите (не)пријатели можат да нѐ направат подобри личности.

Дали психологијата може да го објасни хуморот?

Хуморот е многу повеќе од изненадување или прекршување на очекувањата.

Целиот свет треба да дознае за овој неверојатен човек

Човекот со најголемо срце кој служи како вистински пример за тоа како да се остане добродушен и дарежлив во денешниот свет каде владеат испревртени вредности.

Кој е најопасниот, најсилниот и најмоќниот хороскопски знак?

Бунтовен, амбициозен, одлучен, избувлив и темпераментен.

Како да го забрзате метаболизмот со помош на правилото бр. 10?

Доколку сакате да се ослободите од вишокот килограми, тогаш започнете да го применувате правилото бр. 10.

Направете сами: Освежете го досадниот фустан со пердуви и ќе добиете парче облека од соништата

Освежете го досадниот фустан со еден мал, но ефективен детаљ кој ќе го направи да изгледа како од соништата!

Запознајте ги домашните миленичиња со најдобар стил ширум светот

Овие слатки животни имаат за цел да ви го разубават денот!

Секогаш насмеани и позитивни: 9-те тајни на среќните девојки

Постојат многу причини зошто треба да бидете среќни и расположени секој ден.
12