Свежи и модерни комбинации што можете да ги креирате без да трошите пари

Трендовите доаѓаат и си одат, но тие не се менуваат толку многу што не можете да ги следите со парчињата облека што веќе ги имате.

Совети што ќе ви помогнат вашата црна комбинација да изгледа пролетно

Кога станува збор за облеката, не можете да погрешите со црната боја. Црната боја им одговара на сите, во неа изгледате послабо и лесно се комбинира со сите други бои.

Неколку начини како да ги носите пастелните нијанси оваа сезона

Пастелните бои отсекогаш ги привлекувале трендсетерките и оваа пролет повторно ќе бидат популарни. Покрај нежната боја на лаванда, ќе се истакнуваат и нежната зелена, жолта и сина нијанса.

4 пролетни комбинации што сигурно ќе посакате да ги носите

Животот полека ќе почне да се враќа во нормала, па време е да почнете да се подготвувате за да блескате во комбинации што го одземаат здивот.

13 невообичаени комбинации на бои за коишто не сте размислувале претходно

Многу луѓе се навикнати да носат неутрални бои поради кодексот на облекување на работното место, додека други едноставно не знаат кои комбинации на бои изгледаат добро.

Нема да можете да им одолеете: Во овие панталони секоја жена изгледа прекрасно

Освен тоа што секоја жена изгледа одлично во нив, тие се и многу удобни. Овој модел е вистинска добитна комбинација. Во нив, вишокот килограми ќе биде помалку видлив, а нозете ќе изгледаат повитки.

5 совети како секогаш да изгледате модерно

Наместо да им бидете роб на минливите трендови, поработете на стилот и обрнете внимание на квалитетот на облеката во којашто ги вложувате парите.

7 трендови што ќе ви помогнат да бидете забележани оваа пролет

Повеќето парчиња облека се модни класици што веројатно ги имате во вашиот плакар, така што новата мода не мора да значи празен паричник.

Ова се трите принтови што ќе бидат најпопуларни во 2020 година

Еднобојната облека никогаш не излегува од мода, но некогаш треба да ја разбиете монотонијата со интересни принтови што имаат многу пооригинален изглед од монохроматските комбинации.

Спојте го и неспојливото: Вкусови што (не) треба да се мешаат

За вкусовите не треба да се расправа, но има некои комбинации на храна и напитоци кои се неизводливи, а сепак ги правиме.

Хеланките се враќаат во мода: Следете го ова правило за да не направите погрешна комбинација

Хеланките се исклучително практични и лесно се вклопуваат во разни комбинации, но можат да бидат и многу ризично парче облека.

5 одлични модни комбинации со бели панталони

Доколку се двоумите дали да вложите во пар бели панталони, следниве модни комбинации ќе ви помогнат да се одлучите.