комбинации | Кафе пауза

Французинките откриваат 8 комбинации што ќе бидат во тренд оваа есен

Кога станува збор за трендовите, можеме да кажеме дека Французите се најдобри во откривањето на првите водечки трендови.

Потценети комбинации на бои што може да изгледаат фантастично

Колку пати сте создале одредена комбинација, а потоа сте се откажале затоа што сметате дека боите што сте ги избрале не си одговараат?

6 бои со кои може да ја комбинирате зелената боја

Жените се плашат да ја носат зелената боја затоа што сметаат дека избраната нијанса нема да одговара на бојата на нивната кожа или веруваат дека е тешко да се комбинира.

Уметничката Луиза Азеведо комбинира различни предмети за да направи волшебни фотографии

Од растенија претворени во падобрани до фламинго со цветно тело, делата на Азеведо се доказ за нејзините врвни вештини.

4 парчиња облека што парижанките ги носат со фармерки и секогаш изгледаат модерно

Фармерките им се омилено парче на многу љубители на модата, а парижанките лесно ги вклопуваат во модерни комбинации што веднаш ќе посакате да ги копирате.

Совршена комбинација за рана пролет: Плетен елек и кожени панталони

Плетениот елек е основен тренд во уличната мода, без разлика дали ќе изберете винтиџ елек или ќе се одлучите за предимензионален модел.

Зошто плетениот фустан е задолжително парче облека за оваа сезона?

Овие 5 стилски идеи ќе ве инспирираат како најдобро да го носите плетениот фустан. Можете да го носите цела зима и да го комбинирате различно.

Топ 20 удобни и женствени комбинации за прошетка по снегот

Снегот ќе ве измами да излезете надвор и да се прошетате на чист воздух, а во тие моменти може да изгледате фантастично.

Ќе сакате да го копирате секој нејзин аутфит: Топ 10 зимски комбинации на Ана Винтур

Таа непогрешливо знае што е во тренд и како да ги комбинира парчињата облека за да изгледа беспрекорно во секое време.

Ако сакате да изгледате моќно, облекувајте се како неа: 20-те најдобри зимски стајлинзи на Меланија Трамп

Таа многу добро знае што најмногу ѝ одговара на нејзината градба, па речиси никогаш не греши кога е модата во прашање.

Совршени есенски комбинации со цветни фустани

Цветните фустани не се резервирани само за топлите летни денови. Тие можат многу лесно да ви овозможат да создадете совршен есенски стил.

15-те најдобри комбинации: Ако сакате да бидете во тренд, облечете се како Џенифер Лопез

Освен што изгледа одлично, Џенифер има и префинето чувство за мода. Речиси секоја година, таа е на списокот на најдобро облечени жени.