кадрици | Кафе пауза

Направете перфектни кадрици на вашата коса без употреба на никаков уред!

Методите за виткање без помош на уреди не се ништо ново, но сепак наоѓањето на оној метод што дава кадрици како од фризерски салон е доста голем предизвик.

За фантастична и женствена фризура: Трик со цедалка и фен

Верувале или не, цедалката што ја користите во кујната е одлична алатка за совршени кадрици.

7 фризури кои ќе бидат апсолутен хит оваа есен

Ако планирате да посетите фризер, тогаш освежете ја косата со некоја од најатрактивните есенски фризури.

Како да си ја навиткате косата со крпчиња?

Ако сакате да си направите кадрици со природен изглед, можете да го пробате овој едноставен туторијал.
Датум: 15 авг 2013
, Автор:

Како до совршено разиграни локни за неколку минути?

Најнов изум за виткање на косата, со кој за само неколку минути ќе имате совршени брановидни или цврсто оформени локни.

Тренд фризури за ова лето

За да бидете во тренд ова лето, изберете некоја од предложените фризури.

Како да направите кадрици со пегла за коса?

Ова се 4 одлични видеа од Јутјуб кои ќе ви помогнат да научите како да го извлечете максимумот од вашата пегла за коса.

Танц

Танцувај, како дете, со самодоверба и занес. Растреси ја косата, кадриците нека раѓаат елан и живост.
Датум: 29 авг 2011
, Автор:

Жешки модни трендови за коса ова лето

Репчињата и пунџите се супер избор за летно време, но можат да ви здосадат. Земете инспирација од следниве модни трендови во секојдневното стилизирање на вашата коса.
Датум: 14 јул 2011
, Автор:

Совети и трикови за одржување на вашата коса

Сакате да ја одржите бојата на вашата коса, да ја негувате нејзината должина или пак да имате здрави кадрици? Стручните стилисти за коса го имаат решението.
Датум: 04 јун 2011
, Автор:

Како да направите перфектни кадрици на вашата коса?

Изгледајте секси со вашите совршено обликувани „разиграни“ кадрици, за кои нема да треба да потрошите ниеден денар на фризер...
Датум: 07 окт 2010
, Автор:
12