7 фризури кои ќе бидат апсолутен хит оваа есен

7 фризури кои ќе бидат апсолутен хит оваа есен

Ако судиме по она што го гледаме на модните писти и на црвениот тепих, тогаш дефинитивно ќе заклучиме дека и оваа есен апсолутен хит ќе бидат фризурите боб, лоб, како и долгата коса со некои суптилни модификации. Ако планирате да посетите фризер, тогаш освежете ја косата со некоја од најатрактивните есенски фризури.

1-7-frizuri-koi-kje-bidat-apsoluten-hit-za-ovaa-esen-www.kafepauza.mk_

1. Хипи бранови

За многу долгата коса најдобро е патецот да го наместите на средина, а прамените благо да ги навиткате по примерот на Бијонсе.

2-7-frizuri-koi-kje-bidat-apsoluten-hit-ovaa-esen-kafepauza.mk

2. Кул пикси фризура

Кратката пикси фризура ќе биде во тренд и оваа есен, но со нагласени и навиткани шишки како што ги нои Кети Пери.

4-7-frizuri-koi-kje-bidat-apsoluten-hit-ovaa-esen-kafepauza.mk 5-7-frizuri-koi-kje-bidat-apsoluten-hit-ovaa-esen-kafepauza.mk 6-7-frizuri-koi-kje-bidat-apsoluten-hit-ovaa-esen-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар