5 животни што им се верни на своите партнери

Не постојат многу животни што знаат што значи да се биде верен. Само 3-5% од сите животи имаат еден партнер за целиот свој живот.

Фотографии од бебиња бувови кои спијат со лицето надолу, а кога ќе се разбудат изгледаат како многумина од нас

Дали знаевте дека бебињата бувови спијат на стомакот и со лицето надолу бидејќи нивните глави се премногу тешки?

Илустратор од Даблин ги претвора облаците во слатки животни

Облаците се навистина убави, а сигурно на сите ви се има случено да се замислите, да гледате во небото и да се восхитувате на нивните различни облици.

20 семејства животни што ќе ве натераат да посакате да ги прегрнете вашите родители веднаш

Нема многу работи што може да ви го стопат срцето како мајка што е горда на своите кутриња. Овие фотографии ќе ви ја покажат убавината на родителството во животинското царство.

15 слатки фотографии од деца што гушкаат животни

Ништо не може да ја победи невината врска помеѓу животните и децата. Овие фотографии се доказ за најчистата и најискрена љубов што ќе ја видите денес.

22 фотографии од животни што се доказ дека креативноста на природата не познава граници

Мајката природа може да создаде уникатни работи и не треба многу за некоја мачка да има очи во различни бои или интересно крзно.

Зошто сините животни се многу ретки?

Сината боја не може да се сретне многу често во природата, особено кога станува збор за животните, па сините животни што сте ги виделе можете да ги изброите на едната рака.

На овие животни не им треба многу за да бидат среќни и тие се пример кој треба да го следиме

Психолозите сугерираат дека 50% од среќата е одредена од вашите гени, 10% од околностите во кои живеете и 40% од вашиот став.

10 животни кои имаат најсилен загриз

Просечната јачина на загризот кај човекот е доволна за да скрши лушпа од ф’стак.

20 фотографии од животни што се придржуваат до правилата за социјално дистанцирање

Овие фотографии ќе ви докажат дека животните се многу подисциплинирани суштества, па можеби тие ќе ве натераат да ги следите препораките за социјално дистанцирање.

15 фотографии од животни што си ја покажале својата вистинска природа по бањањето

Има нешто посебно кај животните кога се водени бидејќи може да го променат целиот свој изглед, а во продолжение погледнете ги овие фотографии од домашни миленици што изгледаат смешно по бањањето.

25 фотографии од миленичиња што ќе ви го стопат срцето

Погледнете ги овие фотографии од миленичиња што се фотографирани во незгодна позиција на кои никој нема да може да им одолее.