17 ноември 2021 | Кафе пауза

Откријте кои биле 5-те најважни градови во Римската Империја

За љубителите на историјата: ве водиме на прошетка низ градовите кои биле темел на една од најмоќните империи во историјата на човештвото.

3 хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во љубовта од 18-ти до 20-ти ноември

Во периодот од 18-ти до 20-ти ноември Венера ќе биде во аспект со Уран, а тоа ќе значи подобрување на односите во љубовната врска на три хороскопски знаци. Проверете дали тоа се однесува и на вашиот хороскопски знак.

Тест: Откријте каква порака има за вас вашето омилено јаболко

Доволно е да изберете едно јаболко и да дознаете што се крие во вашата потсвест. Којзнае, можеби ќе ви го даде одговорот што го барате.

Уметница креира волшебни мурали за детски соби и ја доловува детската имагинација

Сигурни сме дека овие мурали ќе им се допаднат и на возрасните!