3 хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во љубовта од 18-ти до 20-ти ноември

3 хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во љубовта од 18-ти до 20-ти ноември

Во периодот од 18-ти до 20-ти ноември Венера ќе биде во аспект со Уран, а тоа ќе значи подобрување на односите во љубовната врска на три хороскопски знаци. Во следните денови ќе се постават многу важни прашања од чии одговори ќе зависи зацврстувањето на врската. За многумина ќе биде момент кога треба да решат дали вреди да продолжат со досегашната врска или да ѝ стават крај.

3 хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во љубовта од 18-ти до 20-ти ноември

Овој транзит ќе им донесе среќа во љубовта на следните хороскопски знаци.

Бик

Не се согласивте на оваа врска за кога ќе се комплицираат работите да се откажете без да се обидете да направите нешто. Не, тоа не сте вие, а се надевате дека и вашиот партнер размислува на истиот начин. И двајцата сте подеднакво желни да ги пребродите сите пречки, а ако тоа подразбира одговарање на тешки прашања, така нека биде. За време на овој транзит, вие и вашиот партнер сте подготвени да се обидете одново и да ја спасите вашата врска. Се прашувате како е можно сè уште да бидете заедно покрај толку расправии, но свесни сте дека вашата врска крие многу потенцијал кој чека да биде искористен.

Лав

Вие и вашиот партнер чувствувате дека веќе предолго време се движите во погрешна насока, без притоа ниту еден од вас двајцата да се пожали за тоа. Како и двајцата да се плашите да се соочите еден со друг кога станува збор за овие прашања, па така само прифаќате наместо да давате сугестии. Што се случи со вашата врска? И двајцата сте помирени со она што се случува. Но, овој период ќе се променат нештата, а Венера ќе ви ја испрати потребната енергија за да ја спасите вашата врска. Гледајте на тоа како на среќен предзнак.

Водолија

Правите сè што е во ваша моќ за да ја спасите врската и се чини дека токму овие денови вашиот труд ќе вроди со плод; работите повторно се враќаат во нормала. Венера ќе ви помогне да го добиете тоа што го посакувате, а тоа е хармонична врска. Не се плашите да се соочите со партнерот, а кога го правите тоа го правите со целосна искреност. За вас искреноста е клучот на секоја врска. Тоа ве прави среќни и сигурни дека вашата врска и овој пат ќе ги преброди тешкотиите.

Откако прочитавте кои три хороскопски знаци ги очекува среќа на љубовен план, можеби ќе сакате да прочитате и кои 3 хороскопски знаци ги очекуваат среќа, љубов и благосостојба до 22 октомври.

Извор: yourtango.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар