железо | Кафе пауза

7 видови храна со најмногу железо

Доколку не внесувате доволно железо може да чувствувате замор, плитко дишење и главоболки.

Дали сте слабокрвни и како да препознаете недостаток на железо во организмот?

Неколку симптоми кои укажуваат на недостаток на железо во организмот, како да се справите со тоа и која храна изобилува со железо.

Косата ви паѓа поради недостатокот на железо! Овој домашен рецепт може многу да ви помогне

Ако постои нешто што може да ја дефинира жената кога станува збор за физичкиот изглед, тогаш тоа е нејзината коса. Но, што ако таа започне да опаѓа?

Видови храна и пијалаци кои ќе ве разбудат многу побрзо од кафето

Неколку производи кои ги задоволуваат дневните енергетски потреби.

8 намирници богати со железо кои треба секојдневно да ги консумираме

Еве кои прехранбени производи треба почесто да ги имате на вашето мени.

5 причини зошто вашата коса расте бавно

Понекогаш, дури и добрите и корисни препарати за коса може да имаат спротивен ефект.

4 причини зошто не смеете да го избегнувате лебот, дури ни за време на диета

Лебот е првата намирница која ја отфрламе при диети, а таа е всушност меѓу најздравите и навистина му е потребна на организмот.

Блажена состојба: Што всушност треба да јадете кога сте бремени?

Постојат толку многу информации кога станува збор за исхраната за време на бременоста. Ова помага, но не е доволно.

10 знаци дека на вашето тело му е потребно железо

Голем број луѓе патат од недостаток на железо во организмот, а најмногу се погодени оние кои живеат активно и брзо.

Овие кози се забавуваат до бесвест

Чудо е што може да направи едно парче свитливо железо на зелена ливада.
Датум: 18 фев 2014
, Автор:

Зошто е добро да се јаде кисела зелка?

Богатството од калиум, железо, магнезиум, сулфур и бакар, ја прави киселата зелка многу корисна за нашето здравје.

Витамини и минерали за заштита и обнова на косата

Косата може да ја негувате првично преку исхраната со внесување на витамините и минералите неопходни за цврстина и сјај на влакното, а исто и со помош на масла како рузмарин или лаванда.
Датум: 03 дек 2013
, Автор:
12