03 декември 2013 | Кафе пауза

Правила кои мажите посакуваат жените да ги знаат

Разликите помеѓу сфаќањата и животниот стил на мажите и жените понекогаш се причина за многу проблеми и недоразбирања, но може да се погледнат и од забавен аспект.
Датум: 03 дек 2013
, Автор:

Бездомник свири на пијано, присутните трогнати до солзи

Дејвид Велш е бездомник од својата шеста година. Тој не го познава нотниот систем ниту има некакво музичко образование, но со својот музички талент ги расплакал присутните во една продавница за половни инструменти во Ванкувер.
Датум: 03 дек 2013
, Автор:

Крикет воините од племето Масаи

Воини кои своите копја и стрели ги замениле со палки и топчиња...

Фотографии од Кина кои ќе ве остават без здив

Оваа серија фотографии се состои од приказ на пејзажите на Кина во најдобро светло, од страна на навистина талентирани фотографи.

Витамини и минерали за заштита и обнова на косата

Косата може да ја негувате првично преку исхраната со внесување на витамините и минералите неопходни за цврстина и сјај на влакното, а исто и со помош на масла како рузмарин или лаванда.
Датум: 03 дек 2013
, Автор:

Ова не е фотографија од Морган Фримен

Оваа реалистична слика со портретот на Морган Фримен е креирана со само еден прст на iPadAir.
Датум: 03 дек 2013
, Автор:

Исток vs. Запад

Дизајнерката Јанг Лиу, во своето генијално дело „Кога истокот се среќава со западот“, преку слики со минималистички дизајн ги претставува разликите помеѓу источната и западната цивилизација, едно од главните прашања на општествената психологија.

Единствено во ОНЕ и ЏаБест припејд: Неограничени разговори кон сите мрежи за 79 денари неделно

Во пресрет на празниците, телекомуникаискиот оператор ОНЕ ја збогатува својата припејд понуда со уште една неодолива промоција.
Датум: 03 дек 2013
, Автор:

Фантастично изненадување на Сковин Балкан стенд ап 4!

И официјално, петок 20.12.2013 е денот кога на Македонија ѝ доаѓа моментот да се насмее за сите други 364 денови. Балкан Стенд Ап го најавија нивниот четврти по ред фестивал и богами имаме на што да се радуваме!
Датум: 03 дек 2013
, Автор: