04 септември 2018 | Кафе пауза

5-те најдобри места за патување во септември

Септември е синоним за крајот на летото. Но, тоа не значи дека завршиле викендите или „бегањата“ настрана.

14 симптоми на топлотен удар на кои треба да обрнете внимание

Иако изгледа дека есента само што не дошла, сè уште нè очекуваат навистина топли денови.

Септемвриска инспирација во само една реченица за секој хороскопски знак

Прочитајте го токму тоа што треба да го чуете овој месец за да ги остварите своите соништа, цели и сите останати замисли што ги имате во вашиот ум.

Фотографии што докажуваат дека љубовта трае вечно

Љубовта е најсилното чувство што постои и секој ја има почувствувано.

11 совети што можат да ви го спасат животот во критични ситуации

Никој не сака да заврши во темна уличка со некој чуден човек или да му се дупне гумата на оддалечено место.

Комуникација со душата: 7 начини на кои вашето вистинско јас се обидува да ве води

Комуникацијата со душата не е само за просветлените луѓе. Таа е право на сите мажи жени и деца.

7 видови храна со најмногу железо

Доколку не внесувате доволно железо може да чувствувате замор, плитко дишење и главоболки.

Страдате од несоница? Овие 5 ефикасни техники ќе ви помогнат да спиете како бебе

Истражувањата имаат откриено дека луѓето коишто користат техники за релаксација пред спиење, заспиваат побрзо и спијат подолго. Петте техники коишто ќе ги прочитате во продолжение, ќе ви одземат само 15-20 минути дневно...

Колку долго трае породилното отсуство во разни држави?

Психолозите и педијатрите секогаш кажуваат дека е навистина важно родителите да комуницираат со нивните новороденчиња и да поминуваат што е можно повеќе време со нив.

50 причини зошто е прекрасно да се биде во брак

Имате некој со кој ќе остарите заедно...