05 март 2016 | Кафе пауза

Да се биде безнадежен романтичар е добро за секоја врска

Силната верба и високите очекувања за романсата се всушност добра работа.

Видови храна и пијалаци кои ќе ве разбудат многу побрзо од кафето

Неколку производи кои ги задоволуваат дневните енергетски потреби.

7 ефективни начини да се соочите со разочарувањето

Научно докажани стратегии за успешна навигација низ разочарувањата.

Астрологијата открива кој тип интелигенција поседувате

Постојат многу типови интелигенција и сите ние сме брилијантни и креативни на свој начин.

Оваа пекарка ги трансформира обичните колачиња во уметнички дела инспирирани од везови

Унгарската пекарка и артистка Џудит Пор е современиот Леонардо да Винчи на колачињата.