Од Снежана до Елса, оваа пејачка ни ја покажува еволуцијата на песните од Дизни

Од Снежана до Елса, оваа пејачка ни ја покажува еволуцијата на песните од Дизни

Безвременските приказни за принцезите, Дизни ни ги раскажува толку долго, што во оној момент кога луѓето ќе го слушнат зборот „принцеза“ веднаш помислуваат на познатата компанија за анимирани филмови. Секоја од овие принцези е позната по своите песни кои до ден денес се пеат и се слушаат од сите, независно од возраста.

Од Снежана до Елса, оваа пејачка ни ја покажува еволуцијата на песните од Дизни

Така, пејачката Евин Холенс одлучила креативно и низ песна да ни ја покаже еволуцијата на песните на Дизниевите принцези во хронолошки редослед, почнувајќи од Снежана, па сѐ до Елса.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар