Еротски хороскоп за февруари

Во текот на февруари ќе има многу возбуда, акција и страст меѓу сите хороскопски знаци. Некои ги очекуваат страсни моменти во кревет, други во автомобил, а има и такви што ќе ги покажат своите страсти пред јавноста.

Како да направите еротска масажа?

Следете ги овие совети за да ја направите еротската масажа колку што е можно поудобна и да ја израдувате саканата личност со незаборавни допири.

Гола јога низ прекрасните фотографии на Питер Хегре (18+)

Ниту една фотографија нема да ве остави рамнодушни. Уживајте!

5 силни причини зошто би требало да читате секси приказни

За разлика од мажите кои најчесто реагираат на она што го гледаат, жените се возбудуваат од емоционалната стимулација.

Книга: „Испреплетена со тебе“ – Сивлија Деј

Жешко е и врие... во третиот дел од серијалот Кросфајр.
Датум: 10 дек 2014
, Автор:

Книга: „Шангај бејби“ – Веј Хуј

Книга која руши многу предрасуди и никого не остава рамнодушен...
Датум: 04 јун 2014
, Автор:

Водете љубов како гејша

Гејшите, кои се јапонски уметници на заведувањето, се синоним за убавина, отменост, шарм, но и за способност да ги задоволат мажите.
Датум: 31 мар 2014
, Автор:

Книга: „Огледана во тебе“ – Силвија Деј

Пламенот на страста продолжува. Посесивна љубов, мрачни страсти, сензуална еротика...
Датум: 19 мар 2014
, Автор:

Еротски хороскоп за 2014-та

Секој хороскопски знак се одликува со специфична сексуалност, сексуални желби и потреби. Под влијание на ѕвездите, оваа година може да доживеете нова љубов, нова страст или да ја распламтите жарта со вашиот сегашен партнер.
Датум: 26 јан 2014
, Автор:

Еротскиот парк „Loveland“

Се наоѓа на егзотичниот остров Џеџу, познат како „корејскиот Хаваи“ и располага со 140 еротски скулптури.
Датум: 25 јул 2012
, Автор:

Спој на еротиката и уметноста

Денеска сакаме малку да ви го зголемиме расположението, па се одлучивме за едни интересни фотографии кои се дело на Русинката Алиса Вернер.

Зачините како моќен афродизијак

Поради изобилството етерични масла кои ја поттикнуваат циркулацијата и ја будат сексуалната енергија, зачините имаат афродизијачко својство. Прочитајте што симболизирале тие во древното минато...
Датум: 23 ное 2011
, Автор:
12