30 јануари 2020 | Кафе пауза

Рецепт за денес: Полнет кромид

Ако досега не сте пробале, крајно време е да пробате полнет кромид.

Што треба да направите за да ја спречите раната менопауза?

Недостатокот на сексуална активност го принудува телото да ги троши своите ресурси на друго место затоа што овулацијата очигледно е залуден процес.

За секој облик на тело: Скријте го вишокот килограми со помош на овие бои

Сигурно сте слушнале дека носењето потемни бои ве прави да изгледате послабо, а посветлите бои имаат спротивен ефект, но изборот на бои зависи од обликот на вашето тело.

Еротски хороскоп за февруари

Во текот на февруари ќе има многу возбуда, акција и страст меѓу сите хороскопски знаци. Некои ги очекуваат страсни моменти во кревет, други во автомобил, а има и такви што ќе ги покажат своите страсти пред јавноста.

Загатка: Колку време ви е потребно за да го пронајдете часовникот што покажува различно време?

Според креаторите на загатката, рекордот за пронаоѓање на погрешниот часовник е девет секунди. Дали вие можете да го пронајдете за пократко време?

Луѓето споделуваат 15 чудни правила од детството што нивните семејства ги сметале за нормални

Секое семејство има свои принципи кога станува збор за одгледувањето деца, но некои родители додаваат апсурдни правила. Прочитајте кон какви чудни правила се придржувале луѓето во детството.

10 миленичиња кои ги заслужуваат сите можни награди заради нивната храброст и интелигенција

Има многу докази дека животните им се вистински пријатели на луѓето и се подготвени да им помогнат во секое време.

Еве зошто 40-тите се најтешките години за една личност: Дали е тоа почеток на нов живот или целосно уништување на стариот?

Постојат два многу значајни периоди во животот на човекот проследени со кризи, а нивниот исход може да влијае врз иднината.

Која особина од минатото му недостасува на секој хороскопски знак?

Некои наши особини ги подзабораваме, а други стапуваат на „сцена“.

Во 1995 година, Стив Џобс ја открил својата најважна работна навика: Ова ќе ви го промени животот!

И покрај сите тешкотии, проблеми и тешката борба против ракот, Џобс верувал дека за успехот е потребна само една работа, која што секогаш е поврзана со целта.

Лекарите советуваат: Ако ви е затнат носот, во никој случај немојте да го „дувате“!

Затнатиот нос и притисокот во главата најчесто се резултат на инфекција која предизвикува отекување и стеснување на крвните садови во носот.