Спој на еротиката и уметноста

Спој на еротиката и уметноста

Денеска сакаме малку да ви го зголемиме расположението, па се одлучивме за едни интересни фотографии кои се дело на Русинката Алиса Вернер. Таа живее во Санкт Петербург, а со нејзината работа гази по линијата на уметноста и еротиката.Спој на еротиката и уметноста Таа е фотограф со голем талент и чувство за вистинскиот момент, а нејзина специјалност е модата. Погледнете ја оваа селекција на фотографии од нејзината досегашна работа, прикажувајќи ги жените во едно сензуално еротично издание.Спој на еротиката и уметностаСпој на еротиката и уметностаСпој на еротиката и уметностаСпој на еротиката и уметностаСпој на еротиката и уметностаСпој на еротиката и уметностаСпој на еротиката и уметностаСпој на еротиката и уметностаСпој на еротиката и уметностаСпој на еротиката и уметностаСпој на еротиката и уметностаСпој на еротиката и уметностаСпој на еротиката и уметностаСпој на еротиката и уметностаСпој на еротиката и уметностаСпој на еротиката и уметноста


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар