Улична уметност што ја одбележа 2011 година

Улична уметност што ја одбележа 2011 година

Низ текот на годината можевме да видиме навистина одлични творби, кои ги имаат изработено урбаните уметници насекаде низ светот. Улична уметност што ја одбележа 2011 годинаЗа дел од нив можевте да читате и на Кафе пауза. Ова е збирка на фотографии во која се овековечени дел од најинтересните творби за 2011 година, а кои можат да послужат како инспирација за разубавување на урбаните средини во нашата земја.Улична уметност што ја одбележа 2011 годинаУлична уметност што ја одбележа 2011 годинаУлична уметност што ја одбележа 2011 годинаУлична уметност што ја одбележа 2011 годинаУлична уметност што ја одбележа 2011 годинаУлична уметност што ја одбележа 2011 годинаУлична уметност што ја одбележа 2011 годинаУлична уметност што ја одбележа 2011 годинаУлична уметност што ја одбележа 2011 годинаУлична уметност што ја одбележа 2011 годинаУлична уметност што ја одбележа 2011 годинаУлична уметност што ја одбележа 2011 годинаУлична уметност што ја одбележа 2011 годинаУлична уметност што ја одбележа 2011 годинаУлична уметност што ја одбележа 2011 годинаУлична уметност што ја одбележа 2011 годинаУлична уметност што ја одбележа 2011 година
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар